Energie po výhře v Praze nestačila doma na Kladno

Po vyloupení O2 areny přichází prohra. Utkání s Kladnem začalo velmi vyrovnaně, střelecky se dařilo více hostům, kteří šli do vedení. Energetici byli lepší hlavně v druhé části, v té však dali pouze jeden gól a stejný počet také inkasovali. A protože se ve třetí části nestalo nic zásadního, musí energetici zkousnout ztrátu na domácím ledě.
Tipsport extraliga, 13. kolo, ne 22.10.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Rytíři Kladno
1:2
0:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 22:06 O. Procházka (Dlapa; 5/5) – 10:33 Tralmaks (Kusý, Klepiš; 5/5), 39:18 Kusý (Tralmaks, Ticháček; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Lhotský, Hnát. Diváci: 5382. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 27:21 (10:13, 11:4, 6:4). Zblokované střely: 13:11. Hity: 2:1. Vhazování: 41:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
diváci5382
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, Rulík – Jiskra, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Hladonik, Zetterberg – Koffer, Přikryl, Redlich.
Rytíři Kladno: Bow – Dotchin, Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček, Babka – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Frolík – Strnad, Bláha – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Jarůšek.

Kladenským se lépe vydařil úvod zápasu. V něm se jim naskytla i možnost přesilové hry a Jakub Klepiš ji mohl využít, odkrytou síť před sebou ale minul. Na druhou stranu se po návratu z trestné vydal do přečíslení Dávid Gríger, po jehož přihrávce trefil Ondřej Beránek Landona Bowa a Karlovarští neuspěli ani z následných dorážek. Utkání se opět rozjelo v polovině třetiny, kdy Tomáš Rachůnek trefil tyč. Před Dominikem Frodlem se následně utvořil závar, z něhož se prosadil Eduards Tralmaks. Zbytek třetiny už byl vyrovnaný a nic závažného se už nestalo.

I začátek druhé části byl divoký, tentokrát se radovali domácí. Ondřej Procházka přejel modrou a přesně zamířil mezi betony Landona Bowa, který jeho střelu vůbec nečekal. To energetiky nabudilo a následující minuty patřily jim. Vypracovali si mnoho nebezpečných šancí, nikdy se však nepovedlo ideálně vystřelit i kvůli porci smůly. Ta potkala například Tomáše Rachůnka, toho před gólem do odkryté sítě zastavila jeho zlomená hokejka. Západočeši už zřejmě trochu vypustili samotný závěr, jelikož se 41 vteřin před sirénou natlačil až před Frodla Denis Kusý, po jehož zakončení pod víko šli Rytíři opět do vedení.

Domácí chtěli v náporu pokračovat i ve třetí dvacetiminutovce, to jim hosté nechtěli dovolit. Své obranné pásmo velmi dobře bránili a Karlovarští se nemohli k ničemu vůbec dostat. Střelecký zmar nezlomil ani Ondřej Beránek, ten vyjel až do brankoviště, odkud marně hledal škvíru mezi betony Landona Bowa. Takto to pokračovalo až do samotného konce a Rytíři tak berou všechny tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání nabídlo velké množství osobních soubojů, což jsme proti tomuto soupeři očekávali. Bohužel nám nehrálo do karet, že jsme pustili Kladno do vedení, byť jsme vyrovnali a ve druhé části jsme si vytvořili tlak. Žádných příležitostí se nám ale nepovedlo využít. Naopak soupeř po naší ztrátě při přechodu dopředu dal z protiútoku branku. Ve třetí třetině pak hrál chytře, dobře bránil a my jsme tam už bohužel vyrovnání nedotlačili. Nebyli jsme úspěšní v osobních soubojích, kdy nás hosté předčili v důrazu a zarputilosti. Výsledek nás také mrzí kvůli počtu diváků, který dnes dorazil a vytvořil výbornou atmosféru, přesto je třeba pogratulovat soupeři k vítězství.“

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): „V první polovině první třetiny jsme měli k dispozici dvě přesilovky, které jsme nevyužili. Měli jsme tam jen jednu šanci, naopak Vary jely dvakrát do přečíslení, jednou to byla dokonce tyč. Při hře 5 na 5 nás zase zamkli. Ve druhé třetině jsme měli 4 střely, to se pak zadařilo až na konci. Ve třetí třetině jsme nechtěli jen čekat, co soupeř udělá, takovou chybu jsme udělali v Litvínově. Chtěli jsme hrát aktivně, rychle a udrželi jsme se na puku v útočné třetině. Výborně jsme pak sehráli i oslabení v závěru.“